شماره های تماس : ۰۲۱۲۲۶۵۵۰۵۲ (10 الی 17 ) ۰۹۱۲۱۹۵۰۱۸۵ (17 الی 24)

مکزیکوسیتی

مکزیکو سیتی، دومین شهر بزرگ جهان است. جمعیت شهر حدود 9 میلیون نفر است اما کلان شهر مکزیکوسیتی بالغ بر 21 میلیون نفر جمعیت دارد.

 • کافه رستوران های فراوانی در سطح شهر وجود دارند. اغلب این دکه های اغذیه فروشی منوهای متنوعی دارند ولی در یک چشم به هم زدن غذایتان را آماده می کنند. به قول خودشان آئوریتا (Ahorita) یعنی همین الان.
 • سر هر چهار راهی، هر وقت که بخواهید تاکو Taco گیرتان می آید. غذایی ساده و فوق العاده ارزان.
 • مترو خیلی ارزان و در دسترس است اما توصیه میشود حتی الامکان از آن استفاده نکنید!!!
 • اتوبوس یا آنطور که محلی ها می گویند Peceras همیشه در دسترس است. هر جا که بخواهید شما را پیاده می کند.

دیدنی های مکزیکوسیتی

خیابان رفرما Paseo de la Reforma

معروفترین خیابان مکزیکوسیتی است که از مرکز شهر تا قلعه قدیمی چاپولتپک ادامه دارد. بسیاری از مراکز دیدنی و فرهنگی شهر در مسیر همین خیابان واقع شده اند. مثل میدان فرشته استقلال Él Angel de la independencia  و میدان دیانا Fuente de la Diana Cazadora

 • پیشنهاد می کنیم از تالار ملی Auditorio Nacional حرکتتان را آغاز کنید.
 • یکشنبه ها خیابان رفرما دربست در اختیار دوچرخه سوارهاست. فرصت اجاره کردن دوچرخه در کنار خیابان را از دست ندهید.
Museo Nacional de Antropología

موزه ملی مردم شناسی

برای آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مکزیک، بازدید از این موزه را فراموش نکنید. موزه مردم شناسی شما را با دوران پیشاکلمبی( دوره قبل از کشف قاره آمریکا توسط کریستف کلمب) آشنا می کند. اشیاء ویژه ای از جمله سنگ تقویم آزتک ها را می توانید در این موزه بیابید.

 • حتما رقص سنتی ولادورس Danza de Voladores را از دست ندهید. در این رقص باستانی، پنج نفر از میله ای به ارتفاع سی متر بالا می روند. یک نفر در روی آن شروع به نواختن سازهای کوبه ای و بادی محلی می کند و چهار نفر از همان ارتفاع با طناب آویزان می شوند.
 • مکزیکوسیتی شهری است که بیشترین تعداد موزه های دنیا را در خود جای داده. ورودی اغلب آنها بسیار ناچیز است. حتما صبح زود خودتان را به ورودی برسانید تا کمتر در صف معطل بمانید!!
Castillo de Chapultepec

قلعه چاپولتپک

این قلعه زیبا در بلندای تپه قرار گرفته است. رسیدن به آن کمی نیاز به آمادگی بدنی دارد! این قلعه مدتها محل سکونت امپراتوری مکزیک بوده و چندسالی هم بعنوان کالج نظامی مورد استفاده قرار می گرفته.

 • با بالا رفتن از این تپه، منظره زیبای شهر مکزیکوسیتی را نظاره خواهید کرد. دریاچه چاپولتپک از روی تپه هم دیده می شود.
Fuente de la Diana Cazadora

فواره دیانا

فواره دیانا Fuente de la Diana Cazadora

این اثر، الهه یونانی شکار را به تصویر کشیده است. این اثر در دوره ای به خاطر جلوه های ظاهری اش مورد انتقادات بسیاری قرار گرفت تا جاییکه تصمیم بر آن شد که بدنش پوشانده شود. پیشنهاد می کنیم بازدید از آن را به شب موکول کنید تا از نورپردازی خیره کننده اش تحت تاثیر قرار بگیرید.

Casa de azulejos

عمارت کاشی کاری

عمارت منحصر به فردی که با کاشی های زیبای مکزیکی پوشیده شده. محلی است که می توانید اندکی بیاسایید، غذاهای مکزیکی میل کنید و محو شکوهش شوید.

 • اگر گذرتان به این عمارت افتاد، از enchiladas suizazas غافل نشوید. رلت مرغ با سس سبز که رویش را یک لایه خوشمزه از پنیر آب شده گرفته است.

کاخ هنرهای زیبا

بدون شک باشکوه ترین سالن تئاتر مکزیک است. می توانید نقاشی های هنرمندان نامدار مکزیکی را اینجا تماشا کنید. ورود به این کاخ رایگان است.

 • تماشای باله فولکلوریک مکزیک را در این سالن از دست ندهید.

ارسال پاسخ